Головна/Корисно знати/Чи впливає Low-E скло (енергозберігаюче) на зростання кімнатних рослин?

Чи впливає Low-E скло (енергозберігаюче) на зростання кімнатних рослин?

Вплив енергозберігаючих склопакетів на рослини

Існує думка, ПВХ вікно в квартирі з енергозберігаючим склопакетом , в якому використовується LOW-E (з м'яким покриттям) скло, позбавляє рослини необхідного для них сонячного інфрачервоного випромінювання. Чи так це?

Червоні промені з спектра сонячного випромінювання - основа процесу фотосинтезу.

Чи впливає енергоскло на ріст рослин - графік досліджень Головно енергетичне джерело для рослин і їх основа процесу фотосинтезу - червоні промені з спектра сонячного випромінювання. Цей факт науково доводиться вивченням активності в рамках фотобіологічних процесів у рослин, в якому найбільш сильну смугу поглинання можна спостерігати в червоній, а слабшу - в синьо-фіолетової частини.

Графік демонструє явний «провал» в зеленій секції спектра, а також пік в жовто-червоній і синьо-фіолетової частини.

Відзначимо також, що синьо-зелена смуга спектра взагалі не бере участі в процесі «врожайності» і формоутворенні.

Як впливає спектральний склад сонячного світла на процес фотосинтезу?

Чому листя у рослин мають зелений колір? Так як їх поверхня відбиває (не поглинає) саме зелений. Це пояснюється наявністю в листі живих рослин хлорофілу. Хлорофіл має властивість поглинати денне світло і сонячну енергію з синього (445 нм) і червоного (660 нм) частин спектра в сонячному випромінюванні.

Дослідження процесу фотосинтезу показало, що для життя і росту рослин необхідний червоний і синій світло, а жовто-зелений практично не потрібен.

Який вплив на зростання і життєвий розвиток рослин має синє світло?

У дорослих рослин синє світло впливає на розмір устьиц листа, допомагає листю розгортатися в напрямку сонця, а також пригнічує ріст стебел.

Ультрафіолетове випромінювання, у якого довжина хвилі від 320 нм до 380 нм максимально глибоко проникає в живі тканини рослин і тварин. Середній ультрафіолет, у якого довжина хвилі від 280 до 320 нм, уповільнює вегетативний ріст більшої частини рослин і породжує постійні диспути про його вплив на земну біосферу.

Підіб'ємо підсумок: Чи приносять шкоду сонцезахисні (або низькоемісійним) скла рослинам в приміщеннях?

Вчені-біологи стверджують, що основні чинники, які можуть впливати на розвиток і ріст рослин, такі:

  • інтенсивність сонячного світла і довжина його хвилі;
  • температура повітря навколишнього середовища;
  • вміст вуглекислого газу в атмосфері;
  • родючість грунту;
  • вода;
  • наявність забруднюючих повітря речовин;
  • хімічні препарати;
  • хвороби і комахи;

Рослині, що зростає в теплиці з використанням в віконних рамах звичайного скла, потрібна червона частина спектра (660 нм), а значить, і інші джерела отримання даного випромінювання - додаткове освітлення. У більшості рослин сильна активність фотосинтезу може досягаться навіть при 25-50% інтенсивності денного світла.

Дослідження в тому числі показують, що скло у вікнах пропускає лише невелику частину потрібного ультрафіолетового випромінювання, близького до фіолетової частини. Застосування в склопакетах енергозберігаючого скла влітку зменшує кількість в приміщенні теплового (інфрачервоного) і ультрафіолетового випромінювання, взимку ж скорочує втрати тепла.

На ріст рослин такий енергозберігаючий склопакет може впливати лише частково, змінюючи температуру в приміщенні.

Біля вікон зі звичайними пакетами, коли на вулиці мороз чи спека, вирощування здорових рослин набагато менш імовірно. Low-E скло (енергозберігаюче скло) пропускає сонячне світло в потрібній для рослин частині спектра (445 і 660 нм) так само, як і стандартне скло.

Тому, вплив Low-E скла і звичайного скла, в встановлених склопакетах, на розвиток і зростання кімнатних рослин однаковий. І несправедливо обвинувачене в заваді росту рослин Low-E скло повністю виправдано!

 

Заявка на замір
Напишіть нам