Головна/Корисно знати/Віконна фурнітура та її можливості

Віконна фурнітура та її можливості

Фурнітура для вікон ПВХ

Віконна фурнітура - один з головних елементів пластикового вікна. І від її роботи безпосередньо залежить тривалість експлуатації вікна, його обслуговування, ну і звичайно, плавність роботи стулки та щільність її закриття.

Як працює фурнітура в пластикових вікнах?

Управління віконною ручкоюРучка має 4-гранний штифт і кріпиться на віконну стулку. Ручка дозволяє рухати приводом, здійснюючи притиск віконної стулки в трьох, чотирьох або більше місцях по периметру віконної рами (в залежності від того, чи встановлена ​​поворотна або поворотно-відкидна фурнітура). Більше не потрібно затикати щілини і заклеювати рами на зиму, - завдяки сучасній віконній фурнітурі щілини в вікнах відсутні. Конструкція, що забезпечує різні типи відкривання, захована в паз, що знаходиться в торці стулки.

Як обслуговується така фурнітура та як її регулювати? Адже віконні стулки рано чи пізно починають провисати під власною вагою.

Згодом стулки в металопластикових вікнах схильні до провисання і їх використання стає не комфортним. Будь-яка стулка ПВХ вікна з сучасною фурнітурою маэ можливість простому регулювання, яку фахівець з віконної фірми здійснить невеликим шестигранним ключем. Регулювання проводять в трьох положеннях: по висоті, по ширині і притиску стулки.

Як реалізована віконна фурнітура?

Віконна фурнітура реалізована за модульним принципом. Модуль зазвичай складається з основного запору (механічний привід), нижньої та верхнії петлі і групи механізмів спеціального призначення (передають рух через кут). Саме такий принцип забезпечує відносно легку адаптацію фурнітури до профілів різних марок.

Види фурнітури і способи відкривання пластикових вікон.

Допустима вага стулки пластикового вікна є основним критерієм класифікації. Додаткові параметри - габаритний розмір стулки і спосіб відкривання. Треба сказати, що способи відкривання стулок і відкривання фурнітури - збігаються.

Поворотна фурнітураПоворотна фурнітура.

Даний вид фурнітури є найстарішим і з ним знайомі абсолютно всі, але тим не менше - він все ще популярний, завдяки постійним доопрацюванням і змінам, які надають вікну додаткові зручності користування.

Відкидна (фрамужна) фурнітураВідкидна фурнітура.

Теж, не менш поширений тип відкривання. Ще його називають - «фрамужний». При відкритті стулка відкидається на потрібний кут і фіксується в такому положенні. Може комплектуватися обмежувачами відкривання-відкидання.

Поворотно-відкидна фурнітураПоворотно-відкидна фурнітура.

Поворотно-відкидна фурнітура привнесла нововведення в відкривання, що дозволило стулку не тільки відкрити, але й водночас відкидати. Це дає можливість відмовитися від кватирок, які зменшують світловий отвір. Сегменти поворотно-відкидний фурнітури об'єднані в одну замкнуту конструкцію. Управління механізмом виробляється за допомогою однієї віконної ручки - при установці ручки в певне положення вікно відкривається в потрібному напрямку.

Основа всього механізму - ножиці. Вони дозволяють відкривати стулку вікна в двох площинах, які залежать від повороту ручки. Фурнітура поворотно-відкидного типу встановлюється в пластикові вікна не тільки стандартної прямокутної форми, але і в нестандартні (трапеції, арки, трикутники, круглі вікна).

Петлі для стулок.

Від ваги стулки в зборі залежить який тип петель потрібно встановлювати. Виробники фурнітури, виготовлюють петлі, які розраховані на різну вагу стулок: 50, 80, 100, 130 кг і т.д.

Додаткові елементи фурнітури для пластикових вікон.

Це елементи, які розширюють можливості сучасних вікон та балконних дверей, збільшуючи функціональність встановленої фурнітури.

Обмежувач повороту стулкиОбмежувач повороту.

За допомогою даної опції, стулка вікна фіксується в украйньому відкритому положенні, а додатковий елемент «гальмо» - зафіксує вікно в положенні від 60 до 150 градусів.

Блокувальник повороту ручкиБлокувальник повороту.

Дуже корисна опція. Блокувальник повороту не дає відкритися стулці в відкинутому положенні. Найчастіше використовується тоді, коли потрібно обмежити доступ дітей до відчиненого вікна.

Мікроліфт для стулкиМікроліфт.

Мікроліфт піднімає стулку, тим самим обмежуючи її провисання. Цей пристрій додатково зменшує навантаження на петлеву групу, що збільшує термін служби всього вікна.

Розроблено інші електронні механізми віконної фурнітури. Вони дозволяють робити автоматичне відкидання стулок на провітрювання.

 

Корисно знати:
Помилки при виборі пластикових вікон

 

Заявка на замір
Напишіть нам