Опір теплопередачі склопакетів

Склопакет є самим об'ємним елементом (оскільки займає до 80% площі) сучасного вікна. І від його технічних характеристик і енергозберігаючих показників безпосередньо залежать загальні теплові показники всього виробу. Тому, при виборі нового пластикового вікна, обов'язково приділіть увагу вивченню даного питання.

При цьому, хтось покладається на поради продавців, а іншим хочеться розібратися самим, якими ж будуть розміри теплового розсіювання через скло, і яке значення опору теплопередачі повинне бути в встановлених склопакетах. Основним поняттям при розрахунках є теплопередача - кількість теплоти, яке переходить через одиницю поверхні при різниці температур зовнішнього і внутрішнього середовища.

У ДБН В.2.6-31: 2006 (з 2017 року вже ДБН В.2.6-31 діє до: 2017) розрахунковою одиницею теплових показників склопакета є Ro -коефіцієнт опору теплопередачі.

Коефіцієнт теплопередачі означає ступінь опору виробу переносу теплого повітря і показує, скільки тепла йде з приміщення, якщо різниця температур по обидва боки конструкції дорівнює 1 ° С. Ro вимірюється в м² ° C / Вт. Чим вище розрахункове значення, тим меншими будуть показники теплопередачі і тим краще теплозберігаючі параметри склопакета. Досягається це використанням енергозберігаючого скла, типи якого вказуються в формулі склопакету у паспорті або маркувальному стікері пластикового вікна.

Значення опору теплопередачі основних типів склопакетів можна побачити в таблиці «М» згаданого ДБН. Але, потрібно брати до уваги той факт, що вікно складається не тільки з склопакета, а його загальний коефіцієнт опору теплопередачі враховує теплові показники всіх конструкційних складових. Причому він повинен бути не менше встановлених нормативних значень, які прив'язані до температурних зон України. Наприклад, для Києва чи області Ro всієї ПВХ конструкції на вимогу ДБН повинен бути не менше - 0,75 м² ° C / Вт.

Коефіцієнти Ro і Ug

У західних країнах по DIN EN 673 прийнято брати до уваги інший параметр - коефіцієнт передачі тепла Ug (його ще називають коефіцієнт теплопровідності), вимірюваний в 1 Вт / м²К. Треба сказати, що деякі вітчизняні виробники теж вказують цей параметр в технічних характеристиках склопакета і іноді вводять в оману покупців.

При розрахунку Ug, на відміну від Ro, не беруться до уваги теплові характеристики дистанційної рамки в склопакеті і, тому ці коефіцієнти - не повністю обернено пропорційні. Проте існує формула, яка дає можливість зіставити дані Ro і Ug:

Ro = 1 / (Ug + 0,3)