Конденсат на пластикових вікнах - пітніють вікна
Чи помічали ви, як часто в холодну пору року пітніє скло в пластикових вікнах? Це доставляє візуальний дискомфорт, коли потрібно виглянути на вулицю або перевірити зовнішню температуру повітря. Є ще один істотний недолік зазначеного фізичного процесу: волога покриває укоси і кути їх сполучення з підвіконням, створюючи сприятливі умови для формування крапель вологи. А це вже безпосередньо впливає на тривалість експлуатації поверхонь.
Точка роси
Пітніє скло з багатьох причин. З цим можна і потрібно боротися. Поява крапель пов'язана з визначенням «точки роси». Вона позначає рівень температури повітря, коли відбувається прискорене перетворення вологої пари в рідину. Збільшена концентрація молекул пари призводить до перенасичення середовища і подальшої їх трансформації в молекули води.
Причини появи внутрішнього конденсату на вікнах
Погано працює опалювальна система. Якщо радіатори виділяють малу кількість теплого повітря, то, піднімаючись до вікна, він не зможе в достатній мірі нагріти скло в приміщенні. А це означає, що різниця термічних показників в кімнаті і зовні буде сприяти формуванню крапельної вологи на склопакеті всередині приміщення.
Різниця температур в пару десятків градусів і більше (між повітрям в приміщенні і на вулиці) при слабкій вентиляції не вирішить ситуацію з перетворенням вологої пари на склі в рідину. До аналогічного результату приводить і неправильно організована вентиляція повітря.
Заставлені квітами в креативних горщиках підвіконня виглядають красиво, але це теж псує загальну картину теплообміну. А якщо панель підвіконня більше ширини опалювальної батареї або коли тепловий елемент обгороджений захисною сіткою-кожухом, то вертикальна конвекція виключається.
Відсутність кухонної витяжки, яка забирає разом з запахами страв зайву вологу, теж зіграє свою несприятливу роль в кліматичному режимі приміщення.
Місця примикання вікна до отвору без герметичного оздоблення і утеплення стають пропускної зоною для морозного і сирого повітря. Не захищена піна в мотажному шві, під впливом ультрафіолетового випромінювання, стає рихлою і руйнується. Через такий матеріал атмосферна волога буде безперешкодно проходити в приміщення, що загрожує не тільки конденсатом, а й появою цвілі на укосах.
Оздоблення швів, теплоізоляція укосів допоможе вирішити питання з потенційним промоканнням площин і кутів в приміщенні.
Як зробити, щоб не пітніли вікна?
Для квітів готуємо кашпо і підвішуємо біля вікна над головою або розставляємо на полиці, прибитої до стіни.
Якщо немає бажання змінювати ширину підвіконня, купувати радіатор більш високої потужності, рекомендуємо зробити в установленому підвіконні вентиляційні отвори (для конвекції теплого повітря від радіатора) або вмонтувати в стіну конвекційний клапан.
Провітрювання кімнат кілька разів на добу знизить перепад температур в приміщенні і зовні. У сучасних умовах можна використовувати систему клімат-контролю. Ще один метод подачі повітря необхідної температури - використання вентилятора.
Парочка рекомендацій тим, хто замислюється про встановлення нових вікон
Краще вибір пластикових вікон зробити на 5-ти камерних (і вище) профільних системах і замовити ПВХ вікна з двокамерним енергозберігаючим склопакетом.
Система «теплих підлог» знизить термічну різницю середовищ, розмежованих зовнішньою стіною будівлі.
Тепла дистанційна рамка в склопакеті значно зменшує ризик випадання конденсату, але при цьому збільшує загальну вартість вікна.
Виконуючи внутрішнє оздоблення, грамотно підбирайте продукцію для стін. Декоративні матеріали або їх складові здатні сильно вплинути на паропроникність стін. Це відноситься до грунтовки, шпалер з вінілу, деяким фарбувальним продуктам. Волозі доводиться шукати «вихід» самостійно, стікаючи на підвіконня і зволожуючи кути всередині.
В ногу з часом
Ви чули про «розумні вікна»? Це категорія виробів, що дозволяє більш комфортно використовувати пластикові конструкції. Крім самоочищаючогося скла і дистанційного відкривання – можливо використовувати вироби з підігрівом склопакетів.