Нестандартні вікна і двері ПВХ
Затишне житло, яскраво виділяється на тлі сусідньої нерухомості...
Двері магазину, на які важко не звернути увагу...
Сучасні мотиви в склінні офісу великої корпорації...
Незвичайні форми світлопрозорих конструкцій змушують перехожих зупинитися, щоб сфотографувати цікавий об'єкт і поділитися ним з друзями.
Розділи статті:
Краса форм нестандартних металопластикових вікон та дверей - приємна нотка в дизайні.
До нестандартних моделей належать металопластикові вікна та двері, конфігурація яких відрізняється від звичайних прямокутних. Вони вносять приємну нотку різноманітності в існуючий дизайн, привертаючи увагу красою форм: круглі, квадратні, трикутні, багатокутні, трапецієподібні тощо ... Відрізняються від звичайних параметрів вітринні, французькі, ламіновані кольорові конструкції, зі вставками з фігурних і декоративних елементів. Подібні вікна ПВХ можна бачити в елітних будинках, в офісах великих компаній, магазинах, виставкових центрах.
Як же створюється подібне чудо? Все це - під силу фахівцям, здатним прорахувати те, що виходить за рамки традиційності у вікнах з ПВХ.
Основні типи нестандартних металопластикових вікон і дверей.
Пропонуються наступні варіанти незвичайних ствітлопрозорих конструкцій.
Арки і напіварочні конфігурації, кола, овали.
Гнуті вироби виготовляються методом гнуття профілю, що дозволє отримувати різні форми. Розм'якшення пластикового профілю виконується при впливі інфрачервоних променів або аеродинамічним нагрівом або із застосуванням нагріву в гліцеринівій ванні. Потім проводять рівномірно розподілені навантаження, що надають бажану форму профілю для вікна або балконної двері.
Для "глухих" арок радіус вигину вибирається більше 30 см, а для стулок - понад 50 см. Крім симетричного вигину, можливі стрілчасті, підковоподібні, напівциркульні модифікації тощо.
Круглі металопластикові вікна - ілюмінатори здатні зайняти виграшну позицію в порівнянні з недорогими вікнами прямокутного стандарту. Вони можуть бути не тільки "глухими", але і що відкриваються.
На арочному сегменті відсутнє армування, тому експлуатувати такі вікна потрібно з урахуванням заявлених виробником рекомендацій.
Трапеції, трикутники.
Трапецієподібні вікна ПВХ дозволяють добре акумулювати сонячне світло. Вони вносять приємну різноманітність, особливо якщо зроблені з трьома і більше стулками. Що обрати, а точніше- які вікна вибрати: поворотну модель, глуху або поворотно-відкидну - вирішуєте Ви самі. Наше завдання полягає в тому, щоб вподобана замовнику нестандартна модель була якісно виготовлена і правильно змонтована.
При розрахунку трапеції умовно поділяють на трикутники і прямокутники, потім кожна геометрична фігура проектується по-своєму, з урахуванням підібраних профілів. У стулках розмір кута не повинен бути менше 30 ° - це забезпечить проектну жорсткість і швидкий монтаж склопакета. У глухих моделях можливі кути від 15 °, а більш низьке значення сполучення площин ускладнить отримання якісного зварного шва.
Трикутні металопластикові вікна з гострими, симетричними і прямими кутами використовуються при облаштуванні мезоніну і мансарди. Конструкції не відрізняються по ізоляційними параметрами від прямокутних, а встановлені склопакети сприяють боротьбі із зовнішнім шумом, тепловими втратами.
В процесі проектування важливо не забути, що при куті зварювання менше 45 ° міцність зварного шва зменшується, але ж її значення має дорівнювати 70% і більше від показница міцності використаного профілю.
Багатокутні вікна.
Вікна представлені безліччю багатокутних фігур. Сучасна інтерпретація скління дарує в день тепло сонячних променів, а у вечірній час вікно яскраво грає штучним світлом.
Дизайн таких нестандартних конструкцій найчастіше представлений моделями з 5-ти, 6-ти кутных варіантів, які при бажанні, доповнюються шпросами. Найбільш привабливо вони виглядають в мансардної частини будівлі, повторюючи контури скошених площин даху.
Також є більш складний варіант для багатокутного отвору - це збірні вікна ПВХ. Вони відрізняються тим, що складаються з конструкцій різних розмірів і форм, які з'єднуються (збираються) між собою. Такі габаритні вироби вимагають попереднього ретельного виміру віконного прорізу. Складові елементи різних розмірів і форм повинні бути не тільки красиво встановлені, але і повинні працювати «в одній зв'язці».
Існує кілька правил щодо проектування збірних багатокутних металопластикових вікон:
- граничне навантаження на петлі не повинно перевищувати 200 кг;
- у всіх елементів, які відкривають або відкидаються, внизу є кут 90 °;
- гострі кути в стулках вибираються від 25 °;
- якщо виготовляється «глухий» сегмент, то його довжина буде від 35 см, а для аналога що відкривається - від 40 см.
Вітражі
Вітражні вікна представляють собою художню композицію на склі. Під красивим зображенням ховається кропітка робота майстра, що ретельно підбирає кольорові елементи для створення привабливого малюнка.
Технології виготовлення:
Малюнок викладається з скляних шматочків, що збираються в композиційне зображення. Фрагменти (смальта) по контуру обмежують латунним, мідним, олов'яним або свинцевим профілем, в місцях зіткнення деталі згуртовуються між собою.
Фьюзинг є високотемпературне спікання скла, в яке поміщають камінчики та інші елементи без застосування металевої окантовки. Особливості технологічного процесу забезпечують отримання рівних площин. Це досягається за рахунок нагрівання і розчинення верхніх шарів матеріалу в нижніх. За рахунок відсутності швів між частинками скло набуває водостійкість.
Різновидом традиційної технології є метод Тіффані. Елементи обертаються мідною стрічкою і припаюються свинцем або оловом. Тривалий процес вимагає уважності і зосередженості, постійного коректування висоти шву і тривалості пайки.
Хімічне протруювання відносять до складних процесів. Поверхню оброблюють плавиковою кислотою або спеціальними фарбами, що формують візерункові лінії. Інша частина скла попередньо покривається плівкою, щоб уникнути спотворення малюнка.
Метод пыскоструя «вибиває» рельєфні лінії на основі. Змінюючи тиск струменя стиснутого повітря, в якій знаходяться дрібні піщинки, можна отримати малюнок різного ступеня виразності. Ефект посилюється за допомогою гравіювання, подальшого шліфування або покриття стклоемаллю.
Розпис виконується нанесенням фарби, насиченість яких визначається кількістю шарів. Щоб різні кольори не змішувалися, межі поділу фарбуються рельєфною пастою. Саме зображення на великі вітражні вікна створюється за допомогою олівця, що малює по склу.
Найбільш швидкий і простий метод прикрасити дверний або віконний склопакет - складання малюнка з фрагментів приклеюваної плівки. Межі кольорових плівок покривають свинцевими протяжками, які імітують латунні або мідні вставки.
Розписний і плівковий методи, які не використовують в роботі шматочки скла, відносять до штучних способів створення вітражів.
Вітринні вікна.
Вікна-вітрини стають особливим видом маркетингової стратегії будь-якого бізнесу. Вони приваблюють покупців за рахунок:
модифікацій відкритого типу (коли перехожі частково бачать представлений асортимент товару, перебуваючи на вулиці);
варіантів закритого типу (встановлюється перегородка, яка покликана зацікавити потенційних покупців і спонукати їх відвідати магазин);
змішаного типу: частина приміщення закрита перегородкою, а друга частина - відкрита для огляду ззовні.
На вікнах можна побачити товарну експозицію або сюжетну лінію. У першому випадку намальований один або кілька видів пропонованої продукції, а в другому - придумана сценка, в якій використовуються предмети з асортименту магазину. Допускається створення комбінованого зображення.
Товщина скла досягає 12 мм. Їх поверхня шліфується щоб уникнути виробничих дефектів, спотворень при світлопереломлювання. У вітринні вікна для магазинів нерідко вставляють загартовані стекла, що володіють антивандальними властивостями, а також триплекс, який при руйнуванні не розсипається на дрібні гострі рештки. За рахунок великої ваги, обумовленого 3-ма шарами, він найбільше застосовується в алюмінієвих вікнах.
Французькі вікна.
Цей вид скління в житловому секторі використовується в основному в приватних будинках або при склінні балконів. Він дозволяє отримати великий огляд прилеглої до будинку території. При правильному проектуванні кімната наповнюється сонячним світлом, що заповнює приміщення від потолку до стелі.
Дуже зручною є модифікація під назвою «портал». Віконно-дверні полотна переміщаються уздовж площини стулок, дозволяючи мешканцям відразу виходити на балкон, на вулицю або швидко провітрювати будинок.
Також, коли французьске скління є переплануванням, воно може виконуватися тільки в самонесущей стіні. Площа під французькі вікна в будинку не повинна перевищувати 1/10 аналогічного параметра приміщення, а ширина вікна - більше половини ширини самої кімнати.
Гнуті сегменти і нестандартні двері.
Бажаєте блиснути оригінальність і вигідно виділити своє житло або офіс? Зверніть увагу на сегменти вигнутого типу - вони будуть дуже ефектно виглядати на тлі плоско-прямокутних конструкцій.
Якщо хочеться отримати об'ємну картину, можна встановити вікна з гнутими сегментами у вигляді імпостів. Будь-яке геометричне перетворення «освіжить» приміщення і приверне до нього увагу.
Овальне вікно великого розміру, яке можна прирахувато як до арочних композицій, так і до гнутої модифікації, дозволить з комфортом розташуватися на м'якій підстилці на підвіконні з книгою в руках.
Нестандартні двері на замовлення дають можливість отримати конструкції від елегантного до казкового вигляду. У багатоквартирному житловому будинку вони себе не виправдають. А ось в котеджі, пентхаузі або іншому типі престижного особняка, подібні конструкції дуже доречні.
Шпроси.
Хочете отримати вікна, що дарують враження? Світлопрозорі конструкції можна прикрасити за рахунок шпросів. Декоративні накладки або внутрішні вставки в склопакеті - служать для оформлювальних цілей і в якості дизайнерського елемента.
Розрізняють вироби прямі, вигнуті, з прямими краями і обробленими фрезеруванням, дугоподібними або у вигляді кола. Шпроси в склопакетах розташовують під різними кутами, формують з них фігурні вензелі.
Шпроси діляться на:
міжскляні (пластикові та металеві планки розміщуються в середині склопакета, потім їх видалити неможливо).
накладні (кріпляться на склопакет з зовнішньої сторони або з внутрішньої, або одночасно з обох сторін).
Шпроси встановлюються симетрично або без дотримання ідентичних відстаней з різних сторін. В залежності від побажань клієнтів можуть фарбуватися або ламінуватися в обраний колір.
Ламінація.
Ламінація пластикових вікон полягає в приєднанні до профілю двошарової гідрофобной плівки, що не змінює свого кольору в процесі експлуатації виробів. Верхній шар робиться з тисненням, що нагадує текстуру дерева, або однорідним. Заламінований віконний профіль стійкий до термічних перепадів, сонячного випромінювання. При цьому не варто забувати, що плівка боїться органічних продуктів, абразивних сумішей, клеїв.
Компанія «Віконно-Дверні Технології» запрошує бажаючих замовити і встановити металопластикові вікна та двері з обраним індивідуальним дизайном.