Різновиди балконів і їх скління
Збільшення загальної площі житла досягається за рахунок балкона. Хтось зберігає тут рідко використовувані предмети, інший займається квітникарством, вирощуванням овочевих культур. А комусь просто до душі розширення кімнати або створення на цій території зони відпочинку.
З огляду на кліматичні особливості українського регіону, засклити балкон потрібно для того, щоб уникнути негативного впливу атмосферних опадів. Ще це додатково дозволить утеплити примикаюче приміщення, особливо якщо грамотно виконати теплоізоляцію монтажнихшвів. А при засклінні балкона з виносом вийде додатковий бонус - збільшення корисної площі приміщення. Можливість проведення таких робіт і їх обсяг прямо залежать від виду Вашого балкона або лоджії.
Балкон в сучасному будівництві
Балконом прийнято вважати окрему конструкцію, яка виступає за загальні контури фасадної частини будівлі. Вона розташовується на зафіксованій в стіні залізобетонній плиті або консольних балках.
Вхід на балкон здійснюється з боку кімнати або кухні через єдиний в конструкторському виконанні отвір. Огорожею балкона служать невисока бетонна плита, решітка або листи металу.
У сучасному будівництві балкон може бути з різною конфігурацією: кутовий, закругленою і комбінованою. Залежно від форми балкона вибирається вид його скління:
-
Г-подібний балкон: поздовжня (довша) і бічна частини конструкції нагадують букву «г» і з'єднуються під різними кутами (не обов'язково 90 °);
-
П-подібний балкон: найчастіше зустрічається різновид, що складається з довгої фронтальної частини, що сполучається під прямим кутом симетрично з двох сторін з короткими елементами;
-
Трапецієвидний: нагадує геометричну фігуру по скошеним по кутах бічними зонами;
-
Напівкруглий: нагадує півсферу;
-
Трикутний: з гострим кутом ( «праску», «чобіток»);
-
Балкон з виносом під назвою «косинка» (зручно при наявності бетонного парапету);
-
Еркерний балкон: складається з безлічі однакових (різних) елементів, що з'єднуються під різними кутами, утворюючи красиву, просторову форму;
-
Лоджія служить різновидом балкона, вона конструктивно вбудована в будинок і геометрично не виходить за загальну площину будівлі;
Скління балкона або лоджії сприяє підвищенню комфортності додаткових приміщень, воно дає можливість розумно використовувати всю надану у власність площу.
Варіанти скління балконів
Уподобання замовників формують попит на виготовлення продукції. Для когось балкон служить окремим допоміжним приміщенням, а для когось - він стане в нагоді для збільшення комфортної житлової території.
Холодне скління балкону
Коли стоїть завдання позбутися поривчастого вітру, усунути попадання на балкон опадів, блокувати проникнення в житлову зону пилових суспензій та іншого вуличного сміття, замовники вибирають «холодне скління».
Для цього використовуються, як правило, недорогі пластикові вікна з українських профілів, а для збереження корисного внутрішнього простору можна вибрати алюмінієву розсувку. У підсумку вийде приємний на вид і естетично оформлений балкон.
Холодне скління балкона стане в нагоді для захисних цілей, зберігання продуктів, що не псуються і інших предметів. Воно відрізняється незначними витратами, так як виключає роботи по додатковому утепленню та використання в балконних рамах енергозберігаючих склопакетів.
Тепле скління балкону
Особливостями теплого скління є створення максимального захисту від проникнення шуму, холоду і збереження тепла на огороджувальні території. Цьому сприяє використання в встановлюваних на балконі енергозберігаючих вікон в базовому мінімумі п'ятикамерних профілів з двокамерним енергозберігаючим склопакетом в сукупності з роботами по герметизації, зовнішньому і внутрішньому утепленню. Внутрішнє утеплення балкона здатне забрати частину корисної площі, але доводиться жертвувати цим заради затишку.
Засклити балкон і зробити його теплим - це разова інвестиція, яка компенсується бажаним мікрокліматом, особливо якщо додатково зробити підлогу з підігрівом.
Виявляється, не всім до смаку тепле скління балкона. Від нього здатні відмовитися ті, що звикли жити в прохолодній квартирі або будинку, а саме - загартовані люди, а також ті, хто любить регулярно влаштовувати повноцінне провітрювання приміщень.
Виносний балкон - коли мало місця і хочеться додаткового простору
Як варіант скління зі збільшеною площею, пропонуються виносні балкони, що розширюють внутрішній простір. Встановивши майбутню основу для нового балкону використовуючи суцільнозварний металевий каркас, вдасться збільшити площу, починаючи з рівня парапету (балкон розширюється у верхній частині).
Змонтований широке підвіконня відмінно допоможе любителям квітів і тим, хто вирощує розсаду. Найбільш творче застосування підвіконню підкаже молодь, поставивши на нього ноутбук або аудіосистему.
Перед утепленням, не варто забувати про обробку ізоляційними матеріалами всього балкона. Ізоляційний «килим» балконної плити складається з гідрозахисту, пароізоляції, теплозахисту і обшивки. Таке ж пошарове утеплення доведеться зробити для парапету, підвіконня, а також привареного несучого металевого кутника, який утримує вікна і перегородки.
Французьке скління балкона - хочеться щось модне
Якщо Ви тяжієте до краси, зверніть увагу на французький варіант скління балкона . Він являє собою скління від стелі до підлоги, в першу чергу, переслідуючи дизайнерську мету.
Балкони з французьким склінням, що називається, «нав'язують» особливий, естетичний етикет. У нижній частині конструкції зазвичай встановлюються склопакети з матовим, затемненим склом, в результаті чого від сусідів і цікавих буде приховано те, що відбувається на вашому балконі. Як варіант - використання щільних штор або жалюзі.
В квартирі або будинку, де проживають малолітні діти, такий балкон може становити потенційну небезпеку. Дитина здатна кинути металеву машинку або дерев'яну іграшку в скло, яке є травмонебезпечним матеріалом. У таких випадках заповнення виготовляють з ударостійкого скла або триплекса.
Про утеплення балкону
Термоізоляція балкона грає вирішальну роль в зниженні теплових втрат через балконну плиту або підлогу. Взимку цей метод захисту дає підвищення температури, в літню спеку - коригує ступінь прохолоди.
Вибираючи скління і утеплення, оцініть всі переваги кожного виду. А фахівці нашої компанії допоможуть якісно засклити балкон і зробити приміщення більш теплим.