Головна/Корисно знати/Конденсат на пластикових вікнах - пітніють вікна

Конденсат на пластикових вікнах - пітніють вікна

Конденсат на вікнах, пітніють вікна

Чи помічали ви, як часто в холодну пору року пітніє скло в пластикових вікнах? Це доставляє візуальний дискомфорт, коли потрібно виглянути на вулицю або перевірити зовнішню температуру повітря. Є ще один істотний недолік зазначеного фізичного процесу: волога покриває укоси і кути їх сполучення з підвіконням, створюючи сприятливі умови для формування крапель вологи. А це вже безпосередньо впливає на тривалість експлуатації поверхонь.

Точка роси

Пітніє скло з багатьох причин. З цим можна і потрібно боротися. Поява крапель пов'язана з визначенням «точки роси». Вона позначає рівень температури повітря, коли відбувається прискорене перетворення вологої пари в рідину. Збільшена концентрація молекул пари призводить до перенасичення середовища і подальшої їх трансформації в молекули води.

Причини появи внутрішнього конденсату на вікнах

 • Погано працює опалювальна система. Якщо радіатори виділяють малу кількість теплого повітря, то, піднімаючись до вікна, він не зможе в достатній мірі нагріти скло в приміщенні. А це означає, що різниця термічних показників в кімнаті і зовні буде сприяти формуванню крапельної вологи на склопакеті всередині приміщення.

 • Різниця температур в пару десятків градусів і більше (між повітрям в приміщенні і на вулиці) при слабкій вентиляції не вирішить ситуацію з перетворенням вологої пари на склі в рідину. До аналогічного результату приводить і неправильно організована вентиляція повітря.

 • Конденсат на пластикових вікнах із-за кімнатних рослин

  Заставлені квітами в креативних горщиках підвіконня виглядають красиво, але це теж псує загальну картину теплообміну. А якщо панель підвіконня більше ширини опалювальної батареї або коли тепловий елемент обгороджений захисною сіткою-кожухом, то вертикальна конвекція виключається.

 • Відсутність кухонної витяжки, яка забирає разом з запахами страв зайву вологу, теж зіграє свою несприятливу роль в кліматичному режимі приміщення.

 • Пліснява та грибок на укосах.

  Місця примикання вікна до отвору без герметичного оздоблення і утеплення стають пропускної зоною для морозного і сирого повітря. Не захищена піна в мотажному шві, під впливом ультрафіолетового випромінювання, стає рихлою і руйнується. Через такий матеріал атмосферна волога буде безперешкодно проходити в приміщення, що загрожує не тільки конденсатом, а й появою цвілі на укосах.
  Оздоблення швів, теплоізоляція укосів допоможе вирішити питання з потенційним промоканнням площин і кутів в приміщенні.

Як зробити, щоб не пітніли вікна?

 1. Для квітів готуємо кашпо і підвішуємо біля вікна над головою або розставляємо на полиці, прибитої до стіни.

 2. Вентиляційні отвори у підвіконні.

  Якщо немає бажання змінювати ширину підвіконня, купувати радіатор більш високої потужності, рекомендуємо зробити в установленому підвіконні вентиляційні отвори (для конвекції теплого повітря від радіатора) або вмонтувати в стіну конвекційний клапан.

 3. Провітрювання кімнат кілька разів на добу знизить перепад температур в приміщенні і зовні. У сучасних умовах можна використовувати систему клімат-контролю. Ще один метод подачі повітря необхідної температури - використання вентилятора.

Парочка рекомендацій тим, хто замислюється про встановлення нових вікон

 • Краще вибір пластикових вікон зробити на 5-ти камерних (і вище) профільних системах і замовити ПВХ вікна з двокамерним енергозберігаючим склопакетом.

 • Система «теплих підлог» знизить термічну різницю середовищ, розмежованих зовнішньою стіною будівлі.

 • Тепла дистанційна рамка в склопакеті значно зменшує ризик випадання конденсату, але при цьому збільшує загальнувартість вікна.

 • Виконуючи внутрішнє оздоблення, грамотно підбирайте продукцію для стін. Декоративні матеріали або їх складові здатні сильно вплинути на паропроникність стін. Це відноситься до грунтовки, шпалер з вінілу, деяким фарбувальним продуктам. Волозі доводиться шукати «вихід» самостійно, стікаючи на підвіконня і зволожуючи кути всередині.

В ногу з часом

Ви чули про «розумні вікнах»? Це категорія виробів, що дозволяє більш комфортно використовувати пластикові конструкції. Крім самоочищаючогося скла і дистанційного відкривання – можливо використовувати вироби з підігрівом склопакетів.

 

Заявка на замір
Напишіть нам