Головна/Корисно знати/Основні класи зломостійкості фурнітури WK \ RC по ДСТУ EN 1627 до: 2014

Основні класи зломостійкості фурнітури WK \ RC по ДСТУ EN 1627 до: 2014

Класи зломостікості фурнітури - WK и RC

Пластикові вікна повинні бути не тільки комфортні у використанні, але і безпечними. За статистикою - незаконне проникнення в будинок відбувається головним чином через слабозахищенні вікна і, найчастіше, саме через відсутність протизламної фурнітури.

Звичайно, безпеку ваших пластикових вікон в будинку не обмежується виключно установкою протизламної фурнітури - це цілий комплекс робіт і матеріалів (правильна установка, спеціальні склопакети, протизламні віконні ручки і тд.) спрямованих на запобігання протиправного проникнення до Вашої оселі. Але безпосередньо на віконну фурнітуру і її основні класи зломостійкості (які регламентуються ДСТУ EN 1627: 2014 року) хочемо звернути Вашу увагу.

Звичайна комплектація фурнітури і протизламна

Стандартна цапфа та запірна планка

<> Звичайна комплектація фурнітури (на фото) в ПВХ вікнах абсолютно не служить перепоною для проникнення зловмисників. «Професійному» крадію цілком вистачить 10-30 секунд для того, щоб відкрити стулку такого вікна.

Протизламна цапфа та запірна планка

Протизламна фурнітура містить встановлені грибоподібні цапфи, з високоміцної спеціальної сталі, що витримує величезні навантаження, і запірних планок специфічної форми.

Регламентація класів зломостійкості фурнітури в ДСТУ EN 1627:2014

ДСТУ EN 1627:2014 передбачає 6 класів захисту: RC1-RC6 (в ранніх версіях абревіатура була WK1-WK6). Крім того - існує базовий рівень безпеки. Розглянемо детально кожен клас з ДСТУ.

Базовий рівень безпеки (GS)

Базовий рівень безпеки фурнитури

Базовий рівень безпеки GS (німець. Grundsicherkeit) регламентує монтаж 1-го (низ) або 2-х (верх і низ) комплектів протизламних фурнітурних зацепів.

Клас захисту RC1 (WK1)

Клас захисту RC1 (WK1)

Зламостійкі комплекти монтуються по чотирьох сторонах (кути) стулки. Захищає від грубої фізичної сили (удару ногою, плечем і тд.). Використання ручки з ключиком і \ або механізму від висвердлювання - додатково підвищує ступінь захисту. Але RC1 (WK1) не може забезпечити надійний захист від використання інструменту.

Клас захисту RC2 (WK2)

Клас захисту RC2 (WK2)

Заснований на попередньому класі RC1 (WK1), встановлюються додаткові зламостійкі елементи, які підсилюють всю конструкцію пластикового вікна. Інструменти, яким протистоїть клас RC2 (WK2) - викрутка, плоскогубці, клин.

Клас захисту RC3 (WK3)

Клас захисту RC3 (WK3)

Основа - клас RC2 (WK2). Але, за рахунок ще більшого скорочення відстані між фіксованими точками замикання, і за рахунок установки на кутовому перемикачі, а також ножицях на стулці додаткових механізмів протизлому, значно збільшуються протизламні характеристики.

Класи захисту RC4-RC6 (WK4-WK6)

Дані класи можуть забезпечувати ще більш значний захист від незаконного проникнення , але, в той же час, виникає необхідність в істотній переробці самого вікна, що, в свою чергу впливає на його експлуатацію і естетику. Тому, віконні конструкції з класом захисту RC4-RC6 використовуються дуже рідко і, як правило, в спеціальних будівлях де потрібна підвищена безпека.

 

Заявка на замір
Напишіть нам