Головна/Корисно знати/Як вибрати вікна для дачі

Як вибрати вікна для дачі

Вибрати вікна для дачі

Які вікна вибрати для дачі? З чого почати, на що звернути увагу і які нюанси враховувати? Підбір недорогих металопластикових вікон для дачі та їх комплектації, перш за все, залежить від того як часто Ви там перебуваєте. Розлянемо два основні варіанти:

 • сезонний. Ви буваєте на дачній ділянці тільки в теплу пору року (наприклад - з кінця весни і до кінця першої декади осені);
 • демісезонний. Ви можете бувати протягом усього року або навіть жити, використовуючи дачу як заміський будинок;

Розглянемо кожен варіант більш детально.

Ви буваєте в дачному будиночку тільки в теплу пору року. Сформуємо комплектацію вікна для дачі в цьому випадку

Вибір склопакета

Вибір склопакета

Починати слід з підбору стеклопакета. Візьмемо до уваги той факт, що на вулиці тепло, але іноді може бути і досить прохолодно, крім того - Ваші вікна будуть встановлюватися не в опалювальному приміщенні. А також те, що не потрібно думати про додатковий шумозахист (поруч точно не буде трамвайної лінії або жвавого шосе).

Для такого випадку однокамерного склопакета, але з енергозберігаючим склом, буде цілком достатньо. Ще можна сформувати комплектацію склопакета з сонцезахисним або мультифункційним склом - якщо віконця виходять на сонячну сторону. Але це вже дорожчий варіант, хоча і дуже практичний:

 • жалюзі, для захисту від сонця не потрібні;
 • прохолода збережеться в приміщенні дуже тривалий час;
 • додаткова економія електроенергії, якщо в будинку встановлено кондиціонери.

Вибір профільної системи

Вибрати ПВХ профіль

З функціональної точки зору підійдуть усі 3-х чи 5-ти камерні профільні системи. Але, з практичної та економічної - цілком достатньо чотирьохкамерного профілю вітчизняного виробництва з хорошим армуванням (наприклад – профіль Openteck De Lux). Чому?

 • на сьогоднішній день якість і технічні параметри українських профільних систем не поступаються іменитим іноземним «побратимам»;
 • при аналогічній якості вартість буде менше і Ви зможете придбати металопластикові вікна недорого, щоб встановити їх на дачі;

Визначаємося з конфігурацією і підбираємо фурнітуру

Про це в нашій бібліотеці є окрема стаття – підбір конфігурації вікна. Тому обмежимося загальними порадами:

 • Віконна фурнітура

  подумайте - скільки у вікні буде стулок (елементів, що відкриваються), як і куди (вліво або вправо) вони будуть відкриватися. Це важливий момент - від цього залежить те, як зручно буде їх помити, і чи не будуть заважати відкриті стулки (наприклад - стикатися з меблями всередині приміщення);

 • вибирайте для стулок поворотно-відкидну фурнітуру . У такого типу віконної фурнітури краще притиск, ніж у звичайній поворотній, а функція відкиду - дозволяє отримати оптимальний режим провітрювання;
 • виробник фурнітури може бути будь-який з відомих присутніх на ринку торгових марок. Практика показує, що стулки у вікон для дачі не великого розміру і не відчувають значних навантажень. Тому, буде це українська або турецька, або ж німецька фурнітура - вирішувати Вам. Кожна з них добре впорається зі своїм завданням;
 • подумайте і про корисні дрібниці у вигляді фурнітурних опцій. Мікрощілинне провітрювання, обмежувач помилкового відкриття і ін. Треба згадати, що ці опції в фурнітурі українського або турецького виробництва, найчастіше встановлюються за замовчуванням, а ось в «німців» - йдуть за окрему плату.

Ви приїжджаєте на дачу протягом року або використовуєте її для постійного проживання

Як вибрати вікна для такого варіанту? Етапи підбору аналогічні першиму варіанту, але з декількома важливими змінами. Головний «акцент» на енергозберігаючі властивості майбутнього вікна ПВХ, а саме:

Вибір склопакета

Замість однокамерного енергозберігаючого склопакета (як в першому варіанті), необхідний двокамерний енергозберігаючий та краще, якщо буде два енергостекла, а в повітряних камерах - інертний газ. Знову таки, якщо є необхідність в солнцезахисті - двокамерний мультифункціональний склопакет буде оптимальним вибором. Прохолода збережеться в теплу пору, а тепло - в холодну пору року. Ну і звичайно - економія коштів на опаленні або кондиціонуванні.

Вибір профільної системи

ламінування профілю

Варто розглядати 5-ти камерні віконні профільні системи монтажною глибиною від 70 мм, щоб отримати енергозберігаючі вікна. А чи будуть це вітчизняні профілі або імпортні - несуттєво. Їх технічні параметри і показники практично ідентичні.

Решта кроки підбору комплектації вікна на дачу- аналогічні першому варіанту.

А якими ще можуть бути дачні вікна?

Нестандартні пластиковіе вікна

Додаткову архітектурну естетику і внутрішню родзинку привнесуть кольорові пластикові вікна . Вони можуть бути як з зовнішньою, так і внутрішньою ламінацією або взагалі – з двосторонньою.

Особливий шарм і затишну атмосферу створять пластикові вікна з текстурою під дерево. Великий вибір типів і кольорів ламінаційних плівок, дозволить Вам підібрати саме те, що потрібно.

А ще віконця можуть не тільки стандартної прямокутної форми, а й – трапецієвидні, трикутні, овальні, круглі та ін. Їх форма обмежується тільки польотом Вашої фантазії, ну і звичайно - технічними можливостями виробника..

Додаткові комплектуючі для вікон на дачу

Згадаємо лише деякі, найбільш затребувані:

Відливи

Необхідні для стоку води і захисту нижньої частини отвору від атмосферних опадів. Можуть бути виготовлені з різних матеріалів і різного кольору (наприклад - білі, коричневі та ін.).

Підвіконня

Важлива деталь інтер'єру. Як правило, без них не обходиться жодне вікно. Виробляються з різних матеріалів (камінь, дерево, ДСП, ПВХ), можуть мати різну товщину і глибину, а також текстуру.

Москітні сітки

Захищають ваше житло від комарів і інших комах. Можуть бути рамкові (класичні), розсувні, сітки-плісе. А також бути захистом для домашніх тварин - наприклад, антикішка.

На що ще варто звернути увагу при покупці вікон для дачі?

Можливо, варто подумати про додаткові заходи для запобігання незаконного проникнення в будинок. Можна замовити фурнітуру з протизламною комплектацією і ручки Hoppe Secustik. А склопакети замовляти з протиударним склом (триплекс).

Вибір за Вами.

 

Заявка на замір
Напишіть нам