Які вікна вибрати для дачі? З чого почати, на що звернути увагу і які нюанси враховувати? Підбір недорогих металопластикових вікон для дачі та їх комплектації, перш за все, залежить від того як часто Ви там перебуваєте. Розглянемо два основні варіанти:
- сезонний. Ви буваєте на дачній ділянці тільки в теплу пору року (з кінця весни та до кінця першої декади осені);
- демісезонний. Ви можете бувати протягом усього року або навіть жити, використовуючи дачу як заміський будинок;
Розглянемо кожен варіант більш детально.
Ви буваєте в дачному будиночку тільки в теплу пору року. Сформуємо комплектацію вікна для дачі в цьому випадку
Вибір склопакета
Починати слід з підбору склопакета. Візьмемо до уваги той факт, що на вулиці тепло, але іноді досить прохолодно, а Ваші вікна будуть встановлюватися не в опалювальному приміщенні. А також те, що не потрібно думати про додатковий шумозахист (поруч точно не буде трамвайної лінії або жвавого шосе).
Для такого випадку однокамерного склопакета, але з енергозберігаючим склом, буде цілком достатньо. Ще можна сформувати комплектацію склопакета з сонцезахисним або мультифункційним склом - якщо віконця виходять на сонячну сторону. Але це вже дорожчий варіант, хоча і дуже практичний:
- жалюзі, для захисту від сонця не потрібні;
- прохолода збережеться в приміщенні дуже тривалий час;
- додаткова економія електроенергії, якщо в будинку встановлено кондиціонери.
Вибір профільної системи
З функціональної точки зору підійдуть усі 3-х чи 5-ти камерні профільні системи. Але, з практичної та економічної - цілком достатньо чотирьохкамерного профілю вітчизняного виробництва з хорошим армуванням (до прикладу – профіль Osnova). Чому?
- нині якість і технічні параметри українських профільних систем не поступаються іменитим іноземним «побратимам»;
- при аналогічній якості вартість буде менше і Ви зможете придбати металопластикові вікна недорого, щоб встановити їх на дачі;
Визначаємося з конфігурацією і підбираємо фурнітуру
Про це в нашій бібліотеці є окрема стаття – підбір конфігурації вікна. Тому обмежимося загальними порадами:
-
подумайте - скільки у вікні буде стулок (елементів, що відкриваються), як і куди (вліво або вправо) вони будуть відкриватися. Це важливий момент - від цього залежить те, як зручно буде їх помити, і чи не будуть заважати відкриті стулки (до прикладу - стикатися з меблями всередині приміщення);
- вибирайте для стулок поворотно-відкидну фурнітуру . У такого типу віконної фурнітури притиск стулки ліпше, ніж у звичайній поворотній, а функція відкиду - дозволяє отримати оптимальний режим провітрювання;
- виробник фурнітури може будь-який з відомих присутніх на ринку торгових марок. Практика показує, що стулки у вікон для дачі не великого розміру і не відчувають значних навантажень. Тому, буде це українська або турецька, або ж німецька фурнітура - не принципово. Кожна з них добре впорається зі своїм завданням;
- подумайте і про корисні дрібниці у вигляді фурнітурних опцій. Мікрощілинне провітрювання, обмежувач помилкового відкриття та ін. Треба згадати, що ці опції в фурнітурі українського або турецького виробництва, встановлюються за замовчуванням, а ось в «німців» - йдуть за окрему плату.
Ви приїжджаєте на дачу протягом року або використовуєте її для постійного проживання
Як вибрати вікна для такого варіанту? Етапи підбору аналогічні першому варіанту, але з декількома важливими змінами. Головний «акцент» на енергоощадні властивості майбутнього вікна ПВХ, а саме:
Вибір склопакета
Замість однокамерного енергозберігаючого склопакета (як в першому варіанті), необхідний двокамерний енергозберігаючий де буде два енергоскла, а в повітряних камерах - інертний газ. Знову таки, якщо є необхідність в сонце захисті - двокамерний мультифункціональний склопакет буде оптимальним вибором. Прохолода збережеться в теплу пору, а тепло - в холодну пору року. А це - економія коштів на опаленні або кондиціонуванні.
Вибір профільної системи
Варто розглядати 5-ти камерні віконні профільні системи монтажною глибиною від 70 мм, щоб отримати енергоощадні вікна. А чи будуть це вітчизняні профілі або імпортні - несуттєво. Їх технічні параметри та показники практично ідентичні.
Решта кроки підбору комплектації вікна на дачу - аналогічні першому варіанту.
А якими ще можуть бути дачні вікна?
Додаткову архітектурну естетику і внутрішню родзинку привнесуть кольорові пластикові вікна . Вони можуть бути як з зовнішньою, так і внутрішньою ламінацією або з двосторонньою.
Особливий шарм і затишну атмосферу створять пластикові вікна з текстурою під дерево. Великий вибір типів і кольорів ламінаційних плівок, дозволить підібрати саме те, що потрібно.
А ще віконця можуть не тільки стандартної прямокутної форми, а й – трапецієвидні, трикутні, овальні, круглі та ін. Їх форма обмежується тільки польотом Вашої фантазії й технічними можливостями виробника..
Додаткові комплектуючі для вікон на дачу
Згадаємо лише деякі, найбільш потрібні:
Відливи
Необхідні для стоку води та захисту нижньої частини отвору від атмосферних опадів. Можуть бути виготовлені з різних матеріалів і різного кольору (білі, коричневі та ін.).
Підвіконня
Важлива деталь інтер'єру. Зазвичай без них не обходиться жодне вікно. Виробляються з різних матеріалів (камінь, дерево, ДСП, ПВХ), можуть мати різну товщину і глибину, а також текстуру.
Москітні сітки
Захищають ваше житло від комарів і інших комах. Можуть бути рамкові (класичні), розсувні, сітки-плісе. А також бути захистом для домашніх тварин (антикішка).
На що ще варто звернути увагу при покупці вікон для дачі?
Варто подумати про додаткові заходи для запобігання незаконного проникнення в будинок. Можна замовити фурнітуру з протизламною комплектацією і ручки Hoppe Secustik. А склопакети замовляти з протиударним склом (триплекс).
Вибір за Вами.